مدیرعامل بیمه البرز: رقابت باید بر مبنای خدمت باشد نه قیمت

  • 1398/02/16

سید رسول تاجدار در این گردهمایی که با حضور اعضای هیات مدیره، مدیران و روسای شعب سراسر کشور بیمه البرز برگزار شد، گفت: ایران به خاطر بهره‌مندی از پتانسیل های بزرگ همچون جمعیت جوان و منابع طبیعی همچون نفت می‌تواند جزو 20 اقتصاد برتر جهان باشد که امیدواریم با تسهیل و بهبود شرایط اقتصاد داخلی کشور وارد فاز اقتصاد جهانی شویم.

به گزارش روابط عمومی بیمه البرز، وی با اشاره به خروج آمریکا از برجام و تاثیر منفی تحریم ها بر اقتصاد کشور،‌ گفت: مشکلات اقتصادی کشور تنها به خاطر تحریم های بین المللی نیست بلکه بسیاری از شرکت ها و بنگاه های تجاری با مشکلات داخلی که به ساختار آنها باز می گردد رنج می برند.

وی ادامه داد: از آنجایی که بسیاری از مشکلات صنعت بیمه الزاما تابع شرایط تحریم نیست لذا برای برون‌رفت از شرایط فعلی باید به پتانسیل‌های داخلی کشور و صنعت توجه ویژه‌ای داشت از جمله این‌گونه تعهدات توجه به تغییر ساختار، استفاده از ابزارهای جدید بیمه‌ای، ارتقای توان تخصصی، اجرای حاکمیت شرکتی، تغییر نگاه صرفا اجتماعی به نگاه بازرگانی درباره عملکرد شرکت‌های بیمه و ایجاد کنترل‌های داخلی موثر و مفید است.

وی در عین حال تاکید کرد: بیمه البرز هم اکنون سطح یک توانگری مالی دارد و خسارت های سنگینی همچون زلزله غرب کشور، کشتی سانچی و شرکت دام و طیور ایران که در مجموع بالغ بر دو هزار میلیارد ریال بود را در سال گذشته و در کوتاهترین زمان ممکن پرداخت کرد که نشان دهنده توانگری مالی و توان ایفای تعهدات بیمه البرز است.

مدیرعامل بیمه البرز درباره عملکرد سال گذشته این شرکت توضیح داد: سال 1397 حق بیمه تولیدی بیمه البرز 21 درصد نسبت به سال 96 رشد داشت. البته نسبت خسارت بیمه البرز 31 درصد رشد داشت که به دلیل پرداخت خسارت های بزرگ مذکور بود وگرنه نسبت خسارت بیمه البرز از میانگین صنعت بیمه پایین تر بود.

تاجدار درباره وضعیت صنعت بیمه در سال جاری نیز توضیح داد: صنعت بیمه کشور با وجود خدمات بزرگ و ارزنده به کشور و پوشش خسارت حوادث طبیعی، سهم بسیار ناچیزی از تولید ناخالص ملی کشور دارد که نیاز است با اتخاذ تصمیم و سیاست های درست و اشاعه فرهنگ بیمه در سطح جامعه سهم بیمه از GNP  کشور افزایش یابد.  

وی افزود: هم اکنون کل دارایی های شرکت های بیمه 54 هزار میلیارد تومان است این در حالی است که بدهی شرکت های بیمه به 49 هزار میلیارد تومان می رسد. همچنین کل حقوق صاحبان سهم شرکت های بیمه فقط 43 هزار میلیارد تومان است که حتی با شرکت های کوچک جهانی قابل مقایسه نیست.

نایب رییس هیات مدیره بیمه البرز با اشاره به تاثیر تحریم ها بر صنعت بیمه کشور،‌گفت: اوراق بهادار بیمه ای جایگزین مناسبی برای بیمه های اتکایی است که هم اکنون به دلیل تحریم ها نمی توانیم ار بیمه های اتکایی خارجی استفاده کنیم.

وی با بیان این‌‌که امروزه 220 میلیارد دلار عرضه اوراق بهادار بیمه‌ای در جهان وجود دارد، گفت: شركت بيمه البرز آمادگي دارد به عنوان اولين شركت بيمه وارد بازار اوراق بهادار بيمه شود.

وی افزود: با لغو معافیت های صادرات نفت ایران از سوی آمریکا برای کشورهایی که واردکننده نفت ایران بودند بسیاری از بیمه گزاران بزرگ در پرداخت حق بیمه خود با مشکل مواجه خواهند شد. امیدوارم بتوانیم با درایت از این شرایط دشوار عبور کنیم.

در این گردهمایی همچنین رییس هیات مدیره و اعضای دیگر هیات مدیره بیمه البرز نیز سخنرانی کردند.

به گزارش روابط عمومی بیمه البرز، گردهمایی سالانه این شرکت ابتدای هر سال با هدف ارزیابی عملکرد سال گذشته و اعلام سیاست های کلی این شرکت در سال جاری به مدیران و روسای شعب برگزار می شود.

در گردهمایی امسال که با حضور تمامی مدیران و روسای شعب سرا سر کشور برگزار شد، مدیرعامل و اعضای هیات مدیره و مدیران فنی و ستادی این شرکت با حضور در این گردهمایی در جریان مشکلات روسای شعب سراسر کشور در روند خدمت رسانی به هموطنان قرار گرفتند و راهکارهای رفع مشکلات مطرح شده را ارایه دادند.

در ادامه گردهمایی مدیران و روسای شعب بیمه البرز، دو کارگروه فنی و مالی به صورت مجزا با حضور مدیران ارشد، ‌مدیران فنی و ستادی و روسای شعب برگزار شد. 

 

با ما در ارتباط باشید

با ما باشید تا از آخرین اخبار بیمه ای مطلع شوید.